Δευτέρα 12 Μαρτίου 2018

Μαθητικό Πρωτάθλημα Αττικής 2018

Κυριακάκης Μιλτιάδης (δεξιά στη φώτο)

Στην τελική φάση των Παναττικών σχολικών πρωταθλημάτων σκακιού στο Mall Athens ο σκακιστής του Α.Σ. Λαυρίου Κυριακάκης Μιλτιάδης κατέλαβε την 3η θέση ( Χάλκινο μετάλλιο) για την Γ' Γυμνασίου και φυσικά προκρίθηκε στο Πανελλήνιο Σχολικό πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί 1 και 2 Απριλίου στο Περιστέρι Αττικής στο Εκθεσιακό Κέντρο του Δήμου Περιστερίου: Δωδεκανήσου 106 (200 μ. από τη στάση Μετρό Ανθούπολη)..
Του ευχόμαστε καλή επιτυχία και σε αυτή του την προσπάθεια.
Άλλοι μαθητές που πήραν μέρος στην τελική φάση των Παναττικών πρωταθλημάτων και τα κατάφεραν αρκετά καλά ήταν:
Μπαλτάς Κώστας Οσάφι Οδυσσέας και Ορέστης, Σαββίδης Γιώργος, Αναστασίου Πάρης, Λαγωνικάκης Γιάννης, Ψαρράκης Βαγγέλης, Καζάκος Θωμάς, Σιαμίδου Αθηνά.
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και τον επόμενο χρόνο ελπίζουμε" ψηλότερα" γιατί το αξίζουν.
Επίσης ένα μεγάλο μπράβο στους γονείς των παιδιών που τα στηρίζουν!